Dzisiaj jest: , imieniny: Natalii, Eligiusza, Blanki, Iwy

Strona główna     |    Kontakt    |

    Odwiedź nas na Twitterze

Iława - Źródło Informacji - hotele, SPA, restauracje, noclegi w Iławie
 

Iława wydarzenia

Grudzień 2023
P W Ś C P S N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
 
 

Iława mapa miasta

 
 

Witamy i zapraszamy do Iławy!

Iława to miejscowość w województwie warmińsko-mazurskim, będące prawdziwą oazą ciszy i spokoju.

Ponadto znajduje się na terenie Zielonych Płuc Polski. Pobyt tutaj daje wspaniałą okazję do obcowania z unikalną florą i fauną.

Iława założona została w 1305 r. Jednakże Najstarsze ślady obecności człowieka w okolicy Iławy datuje się na około 10 tyś. lat wstecz, zaś w Iławie na okres wpływów rzymskich (ok. I-IV w.). Z Iławą związanych było także wiele znanych osobistości. Proboszczem w Iławie był Jan z Posilgy, domniemany autor XIV wiecznej kroniki pruskiej zaś w niedalekiej okolicy noblista Emil Berhing wynalazca surowicy przeciwtężcowej i przeciwbłonniczej. Pamiętać należy też o takich znakomitościach jak Edward Stachura i mieszkający niegdyś w Jerzwałdzie pisarz Zbigniew Nienacki.

Rozciągająca się w Iławie wzdłuż Małego Jeziorka promenada nadbrzeżna pełna jest przytulnych i niezykle klimatycznych restauracji i kawiarni. Miejsce to ma zwłaszcza magiczny urok nocą, tym bardziej że na środku jeziora znajduje sie oświetlona fontanna i wodach jeziora odbijają się liczne refleksy świetlne. Do spacerów po Iławie zachęcają również miejscowe zabytki - gotycki kościół z rokokowym ołtarzem i pozostałościami murów miejskich, neobarokowy ratusz, cztery XVIII-wieczne rzeźby przedstawiające mitologiczne postacie, neoklasycystyczna hala miejska (dziś kinoteatr), kilka secesyjnych i eklektycznych kamieniczek oraz wiele budynków neogotyckich, w tym dworzec kolejowy i wieże ciśnień.

Tym, co przyciąga do Iławy i nad Jeziorak, są liczne szlaki wodne. Do najbardziej znanych należy szlak łączący Iławę z Zalewem Wiślanym. Szlak prowadzi przez Kanał Elbląski, na długości którego znajdują się liczne śluzy i pochylnie. Doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych stały się powodem organizacji wielu imprez sportowych, na których zmagają się zarówno początkujący, jak też zawodowi żeglarze.

Iława gwarantuje nie tylko niezliczone ilości aktywnego wypoczynku. Na wszystkich, którzy odwiedzą miasto, czeka bardzo dobrze przygotowana baza turystyczna, w skład której wchodzą hotele o każdym standardzie, pensjonaty, przystanie, wypożyczalnie sprzętu wodnego, restauracje i kawiarnie. Dużym atutem miasta jest bardzo dobrze przygotowana infrastruktura sportowa i kulturalna. Na turystów czekają tu nowoczesne kompleksy boisk, amfiteatr, kinoteatr, galerie sztuki oraz hala sportowo-widowiskowa.

 

Oferta Specjalna

 

Pogoda

 
Grupa Hoteli GRAND HOTELS